معرفی محصول

مخزن پلی اتیلن عمودی

مخزن پلی اتیلن عمودی

مخزن آب پلی اتیلن عمودی یا ایستاده از مخازنی بوده که از جنس پلی اتیلن است و به دلیل شکل ظاهری خاصی که دارد در مکان های بکار می رود که وسعت کمتری دارند. این مخزن به دلیل مزیت هایی که داشته مورد استقبال زیادی قرار گرفته و مناسب نگهداری انواع سیالات می باشد.

مخزن پلی اتیلن عمودی چیست؟

مخزن پلی اتیلن عمودی بدون پایه بوده و سطحی تراز و صاف دارد. همچنین ساختار آن فول گرید بوده؛ به گونه ای که از مواد درجه یک پلی اتیلن ۳۸۴۰ ساخته شده است. لذا به دلیل اینکه در سطح زیرین آن پایه ای وجود ندارد وزن کمتری دارد و همین وزن کم و فشار زیاد فشار آب را بالا می برد.

مخزن عمودی به دلیل اینکه فضای کمی را اشغال می کند؛ مناسب محیط هایی بوده که ارتفاع زیادی و وسعت کمی دارند. همچنین قیمتش نسبت به مخزن افقی کمتر است زیرا همانطور که قبلا گفتیم پایه ندارد و سبک وزن می باشد؛ همین باعث شده مواد اولیه کمتری در تولیدش بکار رود. بنابراین نمی توان گفت چون سبک وزن محسوب شده، پس استحکام کمتری خواهد داشت؛ چون وزن کم آن به دلیل نداشتن پایه بوده و این باعث کم شدن ضخامت بدنه نشده است. بنابراین باید گفت ضخامتش مانند دیگر مخازن می باشد.

مخزن پلی اتیلن عمودی در دو مدل بلند و کوتاه تولید می شود که در فضای داخلی و خارجی جهت نگهداری آب شرب و غیر شرب، کود مایع، بایودیزل، روغن های خوراکی و غیر خوراکی، مواد شیمیایی و غیره استفاده خواهد شد. در دو نوع تک لایه، دو و سه لایه تولید می شود که برای نگهداری آب شرب باید از نوع سه لایه استفاده کنید؛ چون خواص ضد اشعه خورشید دارد.

تانکر عمودی از نظر حجمی در ظرفیت های ۱۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لیتر تولید می شود که کاربردی ترین آنها در حجم های ۵ هزار، ۱۵ هزار و ۲۰ هزار لیتری می باشد.

مخازن عمودی

 

روش استفاده از مخزن پلی اتیلن عمودی

تانکر پلی اتیلن جهت نصب اتصالات به آن، یک مجرای ورودی در بالا و یک مجرای خروجی در پایین دارد که اتصالات بر داخل آنها نصب می شود. قطر خروجی با قطر ورودی یا برابر یا بیشتر خواهد بود. قبل از خرید باید فضای محل نصب و درگاه ورودی آن را در نظر بگیرید. مثلا اگر مخزن را قصد دارید به داخل ساختمان ببرید و درگاه ورودی باریک است؛ لذا امکان وارد کردن مخزن افقی به داخل وجود ندارد باید نوع عمودی را انتخاب کنید.

توجه کنید مخزن پلی اتیلن عمودی در سطحی صاف قرار گیرد و به هیچ عنوان آجر یا هر جسم دیگری را زیر آن قرار ندهید. اگر قرار است سطح مورد نظر را بالا بیاورید بهتر خواهد بود از پایه فلزی استفاده کنید. اگر در کنار مخزن از پمپ استفاده می کنید باید منبع در ارتفاعی بالاتر از پمپ قرار گیرد.

بیشتر تانکرهای پلی اتیلن در رنگ سفید هستند؛ چون این رنگ نور را به خود جذب نمی کند و بهداشتی تر می باشد. لایه داخلی آن به گونه ای ساخته شده که تا دمای منفی ۴۰ درجه را تحمل می کند؛ در اینصورت در مناطق سردسیر نیز استفاده می شود و از انبساط، و انقباض و آسیب به بدنه آن جلوگیری خواهد شد.

این مخزن دمای بالای ۵۵ درجه را نیز تحمل می کند؛ به همین دلیل در مناطق گرمسیری قابلیت استفاده را دارد. همچنین در صورتی که ساختار مخزن از پلی اتیلن ۳۸۴۰ خطی باشد؛ در صورت سوراخ شده یا ترک برداشتن دیواره، به صورت جوشی تعمیر یا ترمیم خواهد شد.

فرق مخزن پلی اتیلن عمودی تک لایه با دو یا سه لایه

مخزن آب پلی اتیلن تک لایه شفاف تر از نوع سه لایه است؛ به همین دلیل مایع درونی آن از بیرون دیده خواهد شد. همچنین داخل منبع نیز تاریک خواهد بود؛ به گونه ای که اگر دست خود را داخل آن ببرید سایه دست را نخواهید دید.

لایه بیرونی هر نوعی از این مخازن اکثرا سفید رنگ بوده و به دلیل ساختار خاصی که دارد محافظ مخزن و مایع آن در برابر اشعه خورشید و عوامل جوی می باشد. ساختار لایه داخلی نیز به گونه ای است که در برابر مایع مورد نظر واکنش نمی دهد و تغییر در آن ایجاد نخواهد کرد؛ همچنین به دلیل اینکه با سلامت فرد در تماس می باشد باید مورد تایید سازمان غذا و دارو باشد.

مخزن سه لایه در بین لایه داخل و خارج قرار گرفته که سیاه رنگ بوده و خواص ضد اشعه خورشید ضد باکتریایی دارد. با این وجود تفاوتی از نظر ضخامت بین این مخازن وجود ندارد و ضخامت بدنه همه آنها یکسان است.

نحوه تولید مخزن پلی اتیلن عمودی

مراحل قالب گیری دورانی، یکی از فرایندهایی بوده که در فشار کم و دمای بالا، پلاستیک را شکل می دهد. در این پروسه، به جهت تولید قطعات توخالی به شکل قالب باز، بدون تنش های پسماند و یکپارچه، مخزن تولید می شود. لذا با کمترین هزینه، کمترین میزان ضایعات و در اشکال متنوع تانکر شکل می گیرد. در قالب گیری چرخشی به جای استفاده از تزریق مواد به داخل قالب و ذوب شدن، در فشار اتمسفر مواد در درون قالب ذوب خواهد شد. همچنین از ماده قالب گیری شونده پودری، جهت منتقل کردن حرارت مناسب در قالب استفاده می شود.

در قالب گیری چرخشی به استفاده از اکسترود احتیاجی نیست و در این مرحله پلیمر یا پودر پلی اتیلن را در درون قالب می ریزند. بعد قالب حین چرخش گرم شده و پلی اتیلن را ذوب می کند. لذا با جریان یافت این مواد ذوب شده، به صورت یکنواخت، سطح داخلی قالب پوشیده خواهد شد. در حین چرخیدن نیز عملیات سرد شدن انجام می شود تا مخزن تولید شده سفت شود. بعد از سفت شدن نیز قالب را جدا می کنند.

تولید مخزن پلی اتیلن عمودی به روش دورانی باعث کاهش هزینه تولید خواهد شد. بعد از اتمام تولید، باید مرحله تعیین کیفیت محصول طی شود. در این مرحله طی آزمایشاتی نشان استاندارد و تاییدیه را در محصول درج می نمایند. مواد اولیه باکیفیت، خدمات پس از فروش، گارانتی، متناسب بودن اندازه مخزن با حجم واقعی آن، رعایت استانداردهای صنعتی و بهداشتی از جمله نکاتی است که در فرایند تولید در نظر گرفته می شود. می توانید جهت خرید مخزن عمودی و اطلاع از قیمتها و ابعاد، به فروشگاه دماوند پلیمر مراجعه کنید.

بازگشت به لیست