مجله

قیمت مخزن آب

قیمت مخزن آب از مسائلی است که مشتریان توجه زیادی به آن دارند. این مسأله برای جلوگیری از کلاهبرداری هایی که در خرید و فروش تانکر آب اتفاق می‌افتاد باید مورد بررسی قرار بگیرد. به این منظور مشتریان باید پیش از خرید، اقداماتی را انجام دهند. انجام این اقدامات از خرید محصولات تقلبی با قیمت بالا و هدر رفتن پول مشتری جلوگیری می‌کند. به طور مثال باید پیش از خرید نسبت به فاکتور‌های تأثیرگذار در قیمت، آگاهی کسب کرد. در این صورت احتمال کلاهبرداری‌ها کاهش می‌یابد.

قیمت مخزن آب چگونه تعیین می‌گردد؟

قیمت منبع آب بر اساس ویژگی‌های مختلف این محصول تعیین می‌گردد. هر چقدر محصول از امکانات و ویژگی‌های مثبت بیشتری برخوردار باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. دو نکته مهم وجود دارد که در نظر گرفتن آن‌ها می‌تواند به مشتریان برای خرید مخزنی با قیمت مناسب و استاندارد کمک کند. به طور مثال مواد اولیه، طول عمر، بهداشتی بودن یا نبودن، گارانتی و خدمات پس از فروش هر محصولی متفاوت است. این تفاوت‌ها باعث تنوع قیمت در میان انواع مختلف مخزن‌های آب می‌شود.

مقایسه قیمت محصولات فروشگاه‌های مختلف باعث می‌شود مشتری قیمت حدودی از این محصولات را به دست بیاورد. رعایت این نکته باعث جلوگیری از انواع کلاهبرداری در هنگام فروش می‌شود. بعضی از فروشگاه‌ها با سوء استفاده از ناآگاهی مشتریان محصولات خود را با قیمت‌های بسیار بالا و متفاوت از قیمت واقعی به فروش می‌رسانند. برای نیفتادن در دام کلاهبرداران باید نکات اعتبارسنجی قیمت مخزن آب که در ادامه به بررسی آن می پردازیم را در نظر بگیرید و قیمت پیشنهادی فروشندگان را بر اساس آن­ها اعتبارسنجی کنید.

از ضد جلبک بودن مخزن مطمئن شوید

خاصیت ضد جلبک از فاکتور‌هایی است که می­تواند در قیمت تانکر آب تاثیر بگذارد. به خصوص اگر قرار باشد منبع در مکانی نصب شود که در معرض نور است. در این شرایط چنانچه بدنه محصول فاقد خاصیت ضد جلبک باشد احتمال آلوده شدن آب با باکتری‌ها وجود دارد. در حالی که ضدجلبک بودن از رشد جلبک‌ها درون آب منبع جلوگیری می‌کند. مخزن‌هایی که از این ویژگی برخوردار هستند نسبت به سایر محصولات قیمت بالاتری دارند.

پلی‌اتیلن بودن مخزن را بررسی کنید

مشتریان که مخزن آب آن‌ها قرار است در معرض نور نصب شود بهتر است محصولات پلی‌اتیلنی را تهیه کنند؛ زیرا این مدل منابع سه لایه ضد جلبک دارند و احتمال رشد جلبک در آب آن‌هابسیار پایین است؛ همچنین برخورداری از خاصیت آنتی یو وی از دیگر ویژگی‌های مثبت این نوع مخازن است که در قیمت مخزن پلی‌اتیلن تاثیر می­گذارد. این خاصیت باعث افزایش مقاومت در برابر آفتاب می‌شود و از ایجاد هرگونه پوسیدگی و ترک جلوگیری می‌کند. واضح است که محصولی با این ویژگی‌ها نسبت به سایر محصولات عمر مفید بیشتری دارند. این مزیت‌ها باعث افزایش قیمت تانکر آب می‌شوند.

مخزن آب پلی اتیلن سه لایه

جنس محصول را در نظر بگیرید

قیمت مخزن آب براساس ویژگی‌های مختلفی تعیین می‌گردد. جنس مخزن یکی از این ویژگی‌های تعیین‌کننده است. به طور کلی این محصولات در با دو جنس پلاستکی و فلزی تهیه و تولید می‌شوند. این دسته‌بندی کلی است و تولیدکنندگان بر اساس سیاست‌هایی که دارند تانکر‌های پلاستیکی و فلزی را به دسته‌بندی‌های کوچکتری تقسیم می‌کنند. به این منظور که یک منبع آب پلاستیکی خود، انواع مختلفی دارد.

با این حال جنس مخزن می‌توان در کاهش یا افزایش قیمت منبع، تأثیر قطعی بگذارد. تانکر آب پلاستیکی نسبت به نوع فلزی آن مقاومت کمتری دارد. با این حال پلاستیک‌ها نیز بر اساس مواد اولیه‌ای که دارند از میزان مقاومت مختلفی برخوردار هستند. در صورتی که تانکر پلاستیکی از مواد اولیه مرغوب تهیه شده باشد قیمت بیشتری به نوع بی‌کیفیت آن خواهد داشت. در میان منابع آب پلاستیکی، ویژگی‌های مانند پلی‌اتیلن بودن آن می‌تواند در قیمت نقش تاثیر بگذارد. قیمت مخزن پلی‌اتیلن به دلیل برخورداری از ویژگی‌ها و مزیت‌های ضد باکتریایی نسبت به نوع معمولی آن گران‌تر است.

محصولات فلزی نیز براساس امتیاز فلز به کار برده شده در ساخت آن قیمت‌های متفاوتی دارد. در صورتی که فلز از ویژگی‌های مثبتی مانند مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی برخوردار باشد گران‌تر است.

سخن پایانی

قیمت تانکر آب در فروشگاه‌های مختلف متفاوت است. اما این تفاوت‌ها معمولاً جزئی هستند. به طور که می‌توان با بررسی چند فروشگاه یک قیمت حدودی در مورد محصولات به دست آورد. این نکته را پیش از خرید حتماً در نظر بگیرید؛ در نتیجه رعایت این نکته احتمال افتادن در دام قیمت‌های غیر معمول تا حد زیادی کاهش می‌یابد. راه دیگری که می‌توان با تکیه بر آن خریدی مطمئن را تجربه کرد؛ خرید از فروشگاه‌های معتبر و نامدار است. این فروشگاه‌ها برای حفظ اعتبار خود دست به کلاهبرداری نمی‌زنند و می‌توان به قیمت‌های پیشنهادی آن‌ها اطمینان کرد. دماوند پلیمر از جمله فروشگاه‌هایی است که می‌توانید با خیال راحت محصول مورد نظر خود را از آن تهیه کنید.

 

 

بازگشت به لیست